Dirk Eisenstein vel Dorrak Żelazny Kamień

Description:

Rudy, uśmiechnięty, kilka złotych zębów, w średnim wieku, z nadwagą, wysoki jak na krasnoluda (w słabym świetle może uchodzić za człowieka pośledniego wzrostu).

Bio:

Do Altdorfu przybył w młodości jako przedstawiciel “krasnoludzkich zakładów zbrojeniowych” i odpowiadał za odprowadzanie zysków do twierdzy Karak Azgaraz (podróże szlakami lądowymi i rzecznymi). Z początku porządny i prawy (“krasnoludzki honor”, etc.), kilka razy oszukany przez ludzi przejmuje powoli ich niecne metody działania. Współpraca z Twierdzą rozluźnia się (obecnie zdarza mu się pracować dla nich dorywczo, ale nie ma wśród krasnoludów z K.A. dobrej opinii, chociaż nigdy żadnego nie oszukał). Dorrak coraz bardziej asymiluje się z ludzkim środowiskiem zmieniając imię i nazwisko na reiklandzkie. Zachłyśnięty wielkim miastem, górskie krasnoludy (także swoją rodzinę) uważa za ciemnogród i nieprzystosowanych do obecnego świata. Jest chciwy, ale potrafi też z fantazją przepuszczać pieniądze (biżuteria, stroje, jadło, napitki, ostatecznie kurtyzany – kolejność nieprzypadkowa, no cóż – wiek i nadwaga). Gadżeciarz z zamiłowaniem do kamieni szlachetnych. Chodzi regularnie do świątyni Sigmara (największej i najbardziej popularnej w mieście – nieważne, że to ludzkie bóstwo), ale głównie, by zabłysnąć nowym przetykanym złotą nicią wamsem lub wysadzanym klejnotami biretem. Generalnie skurwiel, ale robiący dobre wrażenie.

Kontakty/interesy:
Kombinuje na mieście, zwykle w terenie lub jako stały bywalec karczmy “Wszystko jedno” (którą traktuje jak biuro i gdzie po znajomości wynajmuje tanio dość dobry pokój). Poborca, windykator, łapówkarz i drobny oszust. Zwykle stara się zachować dobre relacje z oszukanymi przez siebie ludźmi (po prostu na interesach z nim zarabiają nieco mniej, niż to zakładali, ale nadal zarabiają). Lata doświadczenia dają mu dość mocną pozycję, w mieście zna sporo ludzi i wie z kim się napić lub komu trzeba zapłacić, żeby mieć spokój (zarówno oprychom za ochronę, jak i straży miejskiej, mytnikom, czy innym urzędnikom za przymknięcie oczu).

Dirk Eisenstein vel Dorrak Żelazny Kamień

Dirka, Drususa i Konrada przypadki Dirk_vel_Dorrak